Blog Marcina Bojko

Linux,Windows,serwer, i tak dalej ;)

XBMC – jak uaktualnić wersję w przypadku XBOX’a.

Zaczynamy od pobrania nowych binarnych portów ze strony T3CH – niestety, nieszczęsne XDK czyni z nas piratów za każdym razem.

Warto pamiętać o zachowaniu przynajmniej ostatniej edycji na dysku XBOX’a – jak to z open-sourcem/homebrew bywa – nie wszystkiem funkcje działają w kolejnych edycjach tak jak trzeba. Chociaż mnie osobiście zdarzyło się to raz w całej historii buildów – dmuchamy na zimne.

Zaczniemy od połączenia XBOX’em – należy pamiętac iż na czas upgrade’u XBMC nie możemy skorzystać z jego funkcji FTP, musimy przełączyć się na dowolny dashboard – EVOX lub UnleashX. Do połączeń polecam Total Commander’a – od lat najwierniejszy filemanager:)

Domyślnie XBMX znajduje się w E:/Apps/XBMC – warto jednak sprawdzić jakie ustawienia są na waszej edycji.W pierwszym kroku zmienimy nazwę katalogu XBMC na XBMC.old – gdyby cokolwiek poszło nie tak, powinniśmy mieć kopię do której możemy wrócić w przypadku problemów z nowszą edycją. Dla posiadaczy XBOXa których XBMC jest domyślnym dashboardem – postaracie się w tym kroku nic nie schrzanić, o ile nie ustawiliście odpowiedniej kolejności w modchipie możecie mieć problem z zabootowaniem w przypadku niepowodzenia operacji kopiowania.

Zmiana nazwy katalogu XBMC na XBMC.old

Zmiana nazwy katalogu XBMC na XBMC.old

W kroku drugim wykonujemy kopiowanie z PC całego katalogu xbmc do katalogu Xboxa e:\Apps. Tu drobna uwaga – archiwum RAR na PC jednak nabezpieczniej jest rozpakować za pomocą WinRAR’a lub 7zipa – w przeciwnym wypadku zdarzały się czasem jakieś dziwne błędy z nazwami plików.

Po skopiowaniu XBMC powinniśmy otrzymać następującą strukturę:

Domyślna struktura katalogów po skopiowaniu XBMC

Domyślna struktura katalogów po skopiowaniu XBMC

Ostatnim krokiem jest pozostawienie ustawień, bazy utworów multimedialnych, źródeł i całej reszty ustawień których nie chce nam się wykonywać podobnie. W katalogu E:/apps/xbmc .old odszukujemy podkatalog USERDATA i w całości, za pomocą FTP kopiujemy go na PC:

Po skopiowaniu na PC kopiujemy go z powrotem tym razem do nowej edycji – do katalogu E:/apps/xbmc, wykonując nadpisanie istniejących plików.

To w zasadzie całośc operacji – możemy cieszyć się nową edycją …. i szukać nowych błędów 🙂

Written by marcinbojko

15 Maj, 2009 @ 21:31

Napisane w Uncategorized

Tagged with , ,

%d blogerów lubi to: