Blog Marcina Bojko

Linux,Windows,serwer, i tak dalej ;)

LUMD – Linux, u mnie działa.

Kilka tygodni temu miałem okazję puścic w eter parę słów odnosnie oprogramowania open-source (którego jestem orędownikiem) na przykładzie systemu DRBL (Diskless Remote Boot Linux) – softu, do którego da się podpiąć wiele innych ‚modułów’, zamieniając to w jeden wielki przemysłowy kombajn.

Wykład odbył się 16.04.2009, na AGH w Krakowie z inicjatywy LUMD Koło Naukowe Informatyków „KERNEL” . Ponieważ nie wiem czy i kiedy będzie dostępny film z wykładu, zamieszczam na razie sama prezentację, którą w formie open-source mozna wykorzystywać dalej.

LUMD

LUMD

Prezentacje mozna pobrać stąd: Prezentacja

Sam system DRBL jest dostępny tutaj:http://drbl.sourceforge.net/

Written by marcinbojko

4 Maj, 2009 @ 14:04

Jedna odpowiedź

Subscribe to comments with RSS.

  1. […] leave a comment » Ponieważ jak słusznie zauważył jeden z moich szanownych projektowych kolegów:  ‘ Wpisanie hasła ‘drbl’ do Googla już od 3 pozycji zaczyna wypluwać Twoje nazwisko‘   warto by było, aby wykorzystując materiały które tak pięknie udało mi się zebrać, przekazać kilka dobrych słów w temacie tegoż produktu – którego zastosowanie mogę wyobrazić sobie prawie wszędzie. Samo ‘wygooglanie’ ma związek z wykładem jaki miałem przyjemność przekazywać dla studentów AGH w Krakowie, z racji inicjatywy LUMD, szerzej tutaj: https://marcinbojko.wordpress.com/2009/05/04/lumd-linux-u-mnie-dziala/ […]


Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: